PRZED
  PO
Blizny potrądzikowe na lewym zdjęciu były leczone PRP z ADSC. Prawe zdjęcie przedstawia wynik leczenia po 180 dniach.
Leczenie ran przewlekłych można przyspieszyć przez podanie osocza bogatopłytkowego z komórkami macierzystymi.
Wypadanie włosów u dojrzałych mężczyzn można zatrzymać, a włosy odbudować podając do skóry głowy osocze bogatopłytkowe z komórkami macierzystymi
PRZED
  PO
MEDYCYNA REGENERACYJNA
inne zabiegi w tej grupie
Widoczne objawy zwiotczenia i marszczenia skóry twarzy można cofnąć przez podanie śródskórnie PRP z ADSC.
PRZED
  PO
Skóra twarzy
PRZED
  PO
Na zdjęciu po lewej widoczne są objawy starzenia skóry szyi. Zdjęcie po prawej ukazuje tę samą pacjentkę po 8 tygodniach od podania PRP razem z ADSC.
Zwyrodnienia chrząstek stawowych po urazie lub związane z wiekiem można regenerować za pomocą PRP i ADSC.
Zwyrodnienia stawów
Kompleksowe odmładzanie polega na odbudowie podskórnej tkanki tłuszczowej oraz regeneracji skóry, tj. poprawieniu elastyczności i tekstury.
Kompleksowe odmładzanie
Leczenie trądzika
PRZED
  PO
Aktywne postacie trądzika można leczyć przez podanie ADSC z PRP.
Skóra szyi
Zwalczanie łysienia
Leczenie ran przewlekłych
Blizny i ubytki skóry
LECZENIE ZWYRODNIENIA STAWÓW
>CAMI< CENTRUM MEDYCYNY REGENERACYJNEJ
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
Osocze bogatopłytkowe (PRP) razem z komórkami macierzystymi pochodzenia tłuszczowego (ADSC) zarówno w założeniach jak i w praktyce spełniają oczekiwania związane z odbudową uszkodzonych (zwyrodniałych) chrząstek stawowych. W ziarnistościach płytek krwi jest ponad 60 związków chemicznych (cytokin), które rozpoznają uszkodzone (zwyrodniałe komórki), uruchamiają komórki układu fagocytarnego do usunięcia ich, a następnie stymulują komórki macierzyste do odbudowy nowych (młodych) komórek tkankowych, tj. chondrocytów, które zapewniają "produkcję" młodych komórek chrząstki.
W naszym materiale klinicznym mamy pacjentów, którzy po 4 sesjach terapeutycznycjh mieli odbudowaną chrząstkę stawową. Najbardziej spektakularne są dwa przykłądy zastosowań, tj. 1.- u kobiety, która z powodu zaawansowanychj zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego była zakwalifikowana do endoprotezy stawu kolanowego. Po 4 sesjach terapeutycznych dolegliwości całkowicie ustąpiły, a sprawność fizyczna kolana wróciła do normy. Po roku od rozpoczęcia terapii zgłosiła się do kontroli u ortopedy, który miał ją operować. Ten po zbadaniu pacjentki i obejrzeniu zdjęć rentgenowskich - powiedział, że w tej chwili już nie wymaga zabiegu operacyjnego. Inny pacjent jest aktywnie uprawia obciążającą dla stawów kolanowych dziedzinę sportu, tj. maraton. Z powodu dolegliwości związanych ze zwyrodnieniem kolan nie był w stanie biegać ponieważ kończyło się to wysiękiem w stawach kolanowych i silnymi dolegliwościami bólowymi. Po 3 sesjach terapeutycznych lekarz ortopeda, który kierował chorego do leczenia na wykonanych zdjęciach USG stwierdził, że w porównaniu ze stanem wyjściowym grubość chrząstki zwiększyła się o 0,6 mm. Klinicznie dolegliwości ustąpiły całkowicie. Wszyscy pacjenci, którzy mieli udokumentowane zmiany zwyrodnieniowe stawów zgłaszali poprawę już po pierwszym zabiegu.