MEDYCYNA REGENERACYJNA
inne zabiegi w tej grupie
Widoczne objawy zwiotczenia i marszczenia skóry twarzy można cofnąć przez podanie śródskórnie PRP z ADSC.
PRZED
  PO
Skóra twarzy
Leczenie ran przewlekłych można przyspieszyć przez podanie osocza bogatopłytkowego z komórkami macierzystymi.
PRZED
  PO
Blizny potrądzikowe na lewym zdjęciu były leczone PRP z ADSC. Prawe zdjęcie przedstawia wynik leczenia po 180 dniach.
Zwyrodnienia chrząstek stawowych po urazie lub związane z wiekiem można regenerować za pomocą PRP i ADSC.
Zwyrodnienia stawów
Kompleksowe odmładzanie polega na odbudowie podskórnej tkanki tłuszczowej oraz regeneracji skóry, tj. poprawieniu elastyczności i tekstury.
Kompleksowe odmładzanie
Leczenie trądzika
PRZED
  PO
Aktywne postacie trądzika można leczyć przez podanie ADSC z PRP.
Leczenie ran przewlekłych
Blizny i ubytki skóry
PRZED
  PO
Na zdjęciu po lewej widoczne są objawy starzenia skóry szyi. Zdjęcie po prawej ukazuje tę samą pacjentkę po 8 tygodniach od podania PRP razem z ADSC.
Skóra szyi
Wypadanie włosów u dojrzałych mężczyzn można zatrzymać, a włosy odbudować podając do skóry głowy osocze bogatopłytkowe z komórkami macierzystymi
PRZED
  PO
Zwalczanie łysienia
LECZENIE RAN PRZEWLEKŁYCH
>CAMI< CENTRUM MEDYCYNY REGENERACYJNEJ
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
Leczenie ran przewlekle zakażonych jest poważnym problemem chirurgicznym. Dlatego na całym świecie powstały i działają towarzystwa zarówno ogólnoświatowe jak i nasze - krajowe, których zadaniem jest wymiana doświadczeń w skutecznym leczeniu ran przewlekłych. Powodem takiego stanu rzeczy są tracone pieniądze czyli realne koszty leczenia samych ran, jak i związanych z zasiłkami w czasie niezdolności do pracy lub też trwałej niezdolności do pracy.
Zasada leczenia zakażonych przewlekle  ran jest prosta. Należy "tylko" oczyścić ranę z martwych tkanek oraz filmu bakteryjnego, a następnie w przypadku odleżyn i owrzodzeń, zamknąć za pomocą dermatomowych przeszczepów skóry. Jednak problemem jest to, że rany przewlekłe, a zwłaszcza leczone od początku antybiotykami są zakażone mieszaną florą bakteryjną. Antybiotyki powodują selekcję bakterii wrażliwych, które są usuwane, ale na ich miejsce ranę kolonizują bakterie, które nie są wrażliwe na antybiotyki. W efekcie owrzodzenia są coraz większe, a bakterie coraz trudniejsze do wyleczenia.
Przyjęta taktyka chirurgicznego oczyszczania any z filmu bakteryjnego, a następnie nakładanie opatrunków z nanocząsteczkami srebra dało dużą poprawę w leczeniu. Jednak wskaźnik przyjmowania wolnych - dermatomowych - przeszczepów skóry dalej nie był zadawalający. Dopiero włączenie do terapii osocza bogatopłytkowego razem z komórkami macierzystymi pochodzenia tłuszczowego bardzo poprawiły skuteczność leczenia.