Skóra szyi jest z jednej strony podatna na procesy starzenia się, a z drugiej strony jest niewiele procedur, które nieinwazyjnie potrafią odwrócić widoczne objawy starzenia, tj. wiotczenia i marszczenia. Współczesna medycyna estetyczna ma do wyboru kilka metod, które poprawiają wygląd tej okolicy ciała, ale tylko PRP z komórkami macierzystymi może zregenerować starzejącą się skórę.
Widoczne objawy zwiotczenia i marszczenia skóry twarzy można cofnąć przez podanie śródskórnie PRP z ADSC.
PRZED
  PO
Skóra twarzy
PRZED
  PO
Na zdjęciu po lewej widoczne są objawy starzenia skóry szyi. Zdjęcie po prawej ukazuje tę samą pacjentkę po 8 tygodniach od podania PRP razem z ADSC.
MEDYCYNA REGENERACYJNA
inne zabiegi w tej grupie
Wypadanie włosów u dojrzałych mężczyzn można zatrzymać, a włosy odbudować podając do skóry głowy osocze bogatopłytkowe z komórkami macierzystymi
PRZED
  PO
Leczenie ran przewlekłych można przyspieszyć przez podanie osocza bogatopłytkowego z komórkami macierzystymi.
PRZED
  PO
Blizny potrądzikowe na lewym zdjęciu były leczone PRP z ADSC. Prawe zdjęcie przedstawia wynik leczenia po 180 dniach.
Zwyrodnienia chrząstek stawowych po urazie lub związane z wiekiem można regenerować za pomocą PRP i ADSC.
Zwyrodnienia stawów
Kompleksowe odmładzanie polega na odbudowie podskórnej tkanki tłuszczowej oraz regeneracji skóry, tj. poprawieniu elastyczności i tekstury.
Kompleksowe odmładzanie
Leczenie trądzika
PRZED
  PO
Aktywne postacie trądzika można leczyć przez podanie ADSC z PRP.
Zwalczanie łysienia
Leczenie ran przewlekłych
Blizny i ubytki skóry
REGENERACJA SKÓRY SZYI
>CAMI< CENTRUM MEDYCYNY REGENERACYJNEJ
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
Proszę obejrzeć prezentację studenta kosmetologii KWSPZ w Krakowie
Proszę obejrzeć prezentację studenta kosmetologii KWSPZ w Krakowie
Przykłady zastosowania preparatu osocza bogatopłytkowego (PRP) z komórkami macierzystymi pochodzenia tłuszczowego (ADSC) pozwalają zobrazować znacznego stopnia odmłodzenie skóry szyi. Zabieg może być wykonywany w tzw. głębokiej sedacji. Polega  on na odwirowaniu frakcji osocza bogatopłytkowego z krwi żylnej pacjentki, a następnie połączenia go z komórkami macierzystymi pochodzenia tłuszczowego izolowanych z komórek tłuszczowych pobranych z podskórnej tkanki tłuszczowej tej samej pacjentki. Ponieważ zarówno PRP, jak i  ADSC pochodzą od pacjentki poddającej się zabiegowi nie ryzyka i ograniczeń jakie towarzyszą przeszczepianiu tkanek i narządów współczesnej transplantologii.

Metodologię przygotowania i zastosowania osocza bogatopłytkowego przedstawia prezentacja studentki Wydziału Kosmetologioi KWSPZ w Krakowie przedstawiona poniżej.
Jak widać na powyższych prezentacjach zastosowanie osocza bogatopłytkowego z komórkami macierzystymi pochodzenia tłuszczowego jest metodą opartą na solidnych  podstawach naukowych i sprawdzającą się w praktyce specjalistów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii w celu uzyskania dobrych efektów odmładzania skóry.